0 (212) 212 10 34

Mağaza Sahiplerinin Yönetim Paneli Özellikleri

Mağaza Yönetim Paneli Özellikleri 

İstanbul Soft gelişmiş C2C pazaryeri yazılımının kullanıcı dostu “Mağaza Yönetim Paneli” özelliklerinden bir kısmı aşağıdaki gibidir. Yazılımımızı incelemek için demo talep formunu doldurabilir ve daha detaylı bilgi için yazılım danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz.

c2c mağaza yönetim paneli

C2C Mağaza Kontrol Paneli

Pazaryerinizde mağaza açmış olan satıcıların tüm işlemlerini yönetebilecekleri gelişmiş kontrol panelidir. Mağaza sahipleri bu panelde, mağazalarının durumları hakkında özet bilgilere ulaşabilirler. Toplam satış tutarı, site komisyonu kesintisi tutarı, kendisine ne kadar ödendiği, ne kadar alacağı kaldığı, mağaza puanı, üyelik paketlerinin süresi ve listeleme hakları, toplam sipariş adedi, hazırlanmayı bekleyen sipariş adedi, iptal edilen siparişler, düşük stoklu ürünler vs. bilgilere kontrol panelinin ön yüzünden ulaşabilir ve hızlı bir şekilde aksiyon alabilirler.

c2c ürün ekleme paneli

Kullanıcı Dostu Ürün Yükleme Paneli

Mağazaların ürün yükleme panelleri, son derece kullanıcı dostu ve sade bir şekilde hazırlanmıştır. Tedarikçiler ürünlerini yüklerken ürün bilgisinin hangi kısımlarının sitede, hangi kısımlarının ise Google gibi arama motorlarında görüleceğini görerek ürün girişlerini yapabilirler. Ürünlere tek tek ve toplu bir şekilde fotoğraf yükleyebilirler. Ürünlerine seçenek ve özellik atayarak, kampanyalı fiyatlar oluşturabilirler. Son olarak ürünün ön izlemesini yaparak ürünlerini site yöneticisinin onayına gönderebilirler.

toplu-urun-yukleme

Toplu Ürün Yükleme

Mağazalarınız siteye ürünleri tek tek yükleyebilecekleri gibi, excel ve XML formatında da ürünlerini yükleyebilirler. Bununla birlikte, ürünlerini halihazırda n11, gittigidiyor, hepsiburada gibi pazaryerlerinden herhangi birine daha önce yüklemiş olan bir satıcı, bu ürünleri tek bir tuşla sitenizdeki kendi mağazasına aktarabilir. Ürünleri aktarırken %X oranında fiyat artışı veya indirimi uygulayarak ürünlerin aktarımını gerçekleştirebilir.

coklu-fiyat-sistemi

Çoklu Fiyat Sistemi (Tek Katalog Yönetimi)

Bu sistem aktif olarak hepsiburada.com sitesinde kullanılmaktadır. Eğer bir satıcının siteye ekleyeceği ürün daha önce başka bir satıcı tarafından eklenmişse, satıcı bu ürüne fiyat ve stok adedi bilgisi girer ve bir ürüne birden çok satıcı fiyat vermiş olur. İlgili ürün sayfası ziyaret edildiğinde (örnek çoklu fiyatlı ürün) o ürüne fiyat veren tüm satıcılar ve verdiği fiyatlar görülür. Müşteriler en uygun fiyatlı ürünü, mağazaların yorum ve puanlarını da inceleyerek tercih edebilirler.

c2c-magaza-kategori-secimi

Mağazaların Kategori Seçimi

Mağazalar, site sahibinin kategori bazlı teklif yönlendirmelerinden faydalanabilmek için faaliyet gösterdikleri kategorileri panelleri üzerinden seçerler. Seçilmiş olan kategoriler site sahibi tarafından kontrol edilerek onaylanır. Site sahibi kategori bazlı teklif yönlendirdiğinde ilgili kategorideki tüm satıcılara söz konusu teklif ulaşır.

c2c-teklif-isteme

Teklif Toplama Sistemi

Sitenizde bulunan satıcılar ve sitenizi ziyaret eden müşteriler, sitenizdeki ürünlerden herhangi biri veya sitenizde olmayan bir ürünü toplu bir şekilde almak için teklif isteyebilirler.  Oluşturulan teklif site yöneticisinin onayı ile satıcılara yönlendirilir.  Bu yönlendirme tüm satıcılara, seçilen satıcılara veya satıcının üye olurken seçtiği kategorilere göre de toplu bir şekilde satıcılara aktarılabilir. Bu süreçten sonra mağazalar ile teklif sahibi arasında yazışma süreci başlar. Mağaza ve teklif sahibinin anlaşması durumunda ilgili ürün, anlaşılan adet ve fiyat üzerinden sistem tarafından otamatik olarak oluşturulur ve teklifi isteyen tarafından bu ürün satın alınarak teklif süreci sonuçlandırılır.

c2c-kargo-ayarlari

Gelişmiş Kargo Ayarları

İstanbulsoft C2C yazılımı gelişmiş kargo ayarlarını kullanarak, satıcılar kaç TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunacaklarını, ağırlık bazlı ve hacim bazlı kargo fiyatlarını, ürünün sipariş tarihinden kaç gün sonra kargoya verileceğini ve kargo ücretinin alıcı tarafından mı satıcı tarafından mı ödeneceğini belirleyebilirler.

uyelik-paketleri

Üyelik Paketleri

Mağazalar süre ve ürün adedi bazlı veya süre/ürün adedi sınırlandırması birlikte olmak üzere gold, silver, bronz üyelik paketi gibi ürün yükleme paketleri satın alarak ürünlerini yükleyebilirler. Mağazalarınız bu paketleri aldıktan sonra yönetim paneline ulaşabilir ve ürün yükleyebilirler. Mağazanın üyeliğinin bitmesi durumunda ürünlerinin silinmesi veya sistemde kalması kararını yönetim panelinden düzenleyebilirsiniz. Üyeliğini gecikmeli olarak uzatan mağazanın ürünleri sistemde kalarak, üyeliğini yenileyen mağazanın satışlarına kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz.

gelismis-siparis-yonetimi

Sipariş Yönetimi

Mağazalar almış oldukları siparişleri bu ekrandan takip ederek yönetebilirler. Çeşitli arama filtreleri kullanarak geçmiş siparişlerini görebilirler. Mağaza, ürünü kargoya teslim etmek üzere hazırlar ve sipariş numarasını ileterek kargo firmasına teslim eder. Kargo firması ürünü teslim aldığında, siparişin durumun otomatik olarak “Kargoya Verildi” olarak değişir. Ürün müşteriye teslim edildiğinde yeni durum bilgisi sistemde otomatik olarak “Teslim Edildi”‘ye döner ve GeT (Güvenli e-Ticaret) süreci başlar. Müşteriye 3 gün boyunca hatırlatma maili atılarak GeT butonuna basması hatırlatılır.

anlik-bildirim-ekrani

Anlık Bildirim Ekranı

Mağaza sahibi, mağazasında gerçekleşen tüm işlemleri tek bir panelden izleyebilir. Ürün siparişleri, ürün onayları, iade talepleri, sonuçlanan iadeler, yapılan yorumlar, mağazasının durum değişikliği vb. tüm bildirimleri anlık olarak bu panel üzerinden takip edebilir.

sade mağaza sayfası

Sade ve İşlevsel Mağaza Sayfası

Mağazaların tüm ürünlerinin görüntülendiği, ürün yorumları ve mağaza puanlarının bulunduğu, şık ve işlevsel bir filtreleme özelliğine sahip olan sayfadır. Tüm büyük pazaryerlerinde olduğu gibi mağazaların iletişim bilgileri ve konumu özellikle gösterilmemektedir. Ziyaretçiler bu sayfada mağazanın diğer ürünlerini inceleyebilir, sepete ekleyebilir, mağaza puanları ve yorumları ile ürün yorumlarını inceleyebilirler.

reklam-satin-al

Reklam Satın Alma

Mağaza sahipleri hazırlamış olduğunuz reklam paketlerinden birini satın alarak, satın almış oldukları tıklama haklarını ürünleri arasında dağıtabilirler. Site sahibinin belirlemiş olduğu reklamlı ürün sayısı ve sırasına göre ilgili ürünler kategori ve arama sonuçlarında listelenir. Mağaza sahibi hangi ürününün kaç kere tıklandığını, bu ürünün kaç adet satıldığını ve  ne kadar tıklama hakkı kaldığını bu panelden görebilir.

c2c-gelismis-raporlama

Gelişmiş Raporlama Panelleri

Mağaza sahipleri, toplam ve ürün bazlı olmak üzere tüm işlemlerini gelişmiş raporlama ekranlarından takip edebilirler. Satış adedine göre, satış tutarına göre, gelire göre, ürüne göre, ödedikleri komisyon tutarına göre iki tarih aralığını belirleyerek mağazalarında gerçekleşmiş olan tüm işlemlerin raporlarını görüntüleyebilir ve satışlarını artırmak için aksiyon planları belirleyebilirler.

c2c-iyzico-paneli

İyzico Ödeme Entegrasyonu

C2C pazaryeri e ticaret sitenize üye olan mağazalar, satmış oldukları ürünlerin ödemelerini alabilmek için hazırlamış olduğumuz panelden banka hesap bilgileri ile firma bilgilerini girmeleri yeterlidir. Site sahibinin onayı sonrasında ödeme talimatı sistem üzerinden otomatik olarak İyzico’ya iletilir. Bu ödeme talimatı ile birlikte sistemimizden, ürünün hangi kategoriden satıldığı, yüzde kaç komisyon kesintisi yapılacağı gibi bilgiler İyzico’ya iletilir. Belirlenen ödeme gününde, İyzico site sahibi ve ilgili mağazaya gerekli kesintileri yaparak  siparişe ilişkin ödemeyi yapar.

c2c-acik-artirma-baslat

Açık Artırma ile Ürün Satışı

C2C pazaryeri eticaret sitenizde, mağazalar ürünlerini belirlemiş oldukları  başlangıç ve bitiş tarih tarih aralığında, açık artırma bedeli, hemen sat bedeli gibi değerler girerek ürünlerini açık artırmaya çıkarabilirler. Açık artırma süresi içerisinde müşterileriniz ilgili ürüne fiyat vererek almaya çalışırlar. Açık artırma süresi dolduğunda, en yüksek teklifi veren kişi açık artırmayı kazanır. Açık artırma özelliği, site ziyaretçilerinin cazip fırsatları kaçırmamak için sitenizi daha sık ziyaret etmesi sağlar ve SEO puanınızı yükseltir.

c2c-magaza-giris-paneli

Şık Mağaza Giriş Paneli

C2C e ticaret sitenize giren mağazaların kullanıcı adı ve şifresi ile girebilecekleri mağaza giriş paneli tasarımı özel olarak yapılmıştır. Aynı panel üzerinden henüz üye olmayan mağazalar hızlı bir şekilde üyelik işlemlerini tamamlayabilirler.

evrak-yukleme-sistemi

Profesyonel Evrak Kayıt Sistemi

İstanbul Soft C2C e ticaret pazaryeri sisteminde, mağazalar üyelik başvuruları sırasında belirlemiş olduğunuz evrakları sisteme yükleyerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler. Böylece mağaza başvurusunda bulunan adaylardan ayrıca maille evrak istenmesine gerek kalmayarak, pazar yeri projenizin profesyonelliği başvuru sürecinden başlamak üzere satıcı adaylarınıza sunulmuş olur. Yüklenen evraklar yönetim panelinden site yöneticisi tarafından indirilerek incelenebilir.

magaza-gecici-kapatma

Mağazayı Geçici Olarak Kapatma

Mağazalar zaman zaman ürünlerinin düzenlemek veya kendi ekonomik durumları ve tatil ihtiyaçları nedeniyle mağazasındaki ürünlerini satışa kapatmak isteyebilirler. Böyle bir ihtiyacın ortaya çıkması durumunda, site sahibi ile iletişim kurarak mağazasının kapatılmasını talep etmesine gerek yoktur. Mağaza sahipleri kendi yönetim panellerinden ürünlerin hangi tarih aralığında satışa kapalı olacağını girerek, ürünlerini satışa kapatabilirler.

indirim-kuponu-olusturma

İndirim Kuponu Oluşturma

C2C Pazaryeri eticaret sitenizde yer alan mağazalar takipçilerinin kullanabileceği indirim kuponları oluşturarak mağazalarındaki satışları artırabilirler. İndirim kuponunun başlangıç ve bitiş tarihi, kaç TL ve üzeri alışverişlerde geçerli olacağı, bir kuponun aynı müşteri tarafından kaç kez kullanılabileceği, kuponun tüm müşteriler tarafından kaç kez kullanılabileceği, mağazasındaki tüm ürünler için mi, sadece belirleyeceği ürünlerde mi kullanılabileceğini belirleyerek kampanya organize edebilir.

takipçilerine-mail-gonderme

Takipçilerine Kampanya Maili Gönderme

Sitenizi ziyaret eden müşteriler, beğendiği mağazaları takip listelerine ekleyebilirler. Mağazalar takipçi listesine eklenmiş olan müşterilere indirim kuponu oluşturarak yönetim panellerinden mail ile iletebilirler.

yoksa-kategori-olustur

Yoksa Kategori Oluşturma

Sitenize pek çok kategori eklemiş olabilirsiniz ancak mağazanızın ürünü yüklemesi gereken kategori sitenizde olmayabilir. Böyle bir durumda satıcının sizinle iletişime geçerek ilgili kategorinin açılmasını istemek zaman alacaktır. İstanbul Soft C2C yazılımında, mağazalar yönetim panellerinden kategori oluşturabilir ve ürünlerini yükleyebilirler. Site sahibinin onayı ile ilgili kategoriler otomatik olarak yayına alınır. Bununla birlikte mağazalar seçenek (opsiyon, varyant) oluşturarak ürünlerini yükleyebilirler. Site sahibinin onayı sonrasında ilgili ürün sitede yayınlanır. İlgili iki özellik mağazaların kesintisiz ürün yüklemesini sağlamaktadır.

C2C Demo Talebi

C2C eticaret paketlerini ve teknik özelliklerini C2C e-ticaret sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Gelişmiş özelliklere sahip İstanbulsoft C2C eticaret yazılımı hakkında daha detaylı bilgi almak için yazılım danışmanlarımızla hemen görüşebilirsiniz.

Demomuzu Hemen İnceleyin!

Call Now ButtonHemen Arayın